مالکیت دامنه

با انجام هوییز از دامنه مورد نظر، می‌توان از قابلیت ثبت دامنه مطلع شد و یا در صورتی که دامنه قبلاً ثبت شده باشد، نام شرکت ثبت کننده آن دامنه، محل میزبانی آن سایت، اطلاعات صاحب آن دامنه مانند نام و نام خانوادگی، ایمیل، آدرس و شماره تلفن و دیگر اطلاعات هویتی قابل دسترس خواهند بود. البته بعد از اجرای قانون GDPR (قانون حافظت از داده‌های عمومی) و برای حفظ حریم خصوصی کاربران، میتوان برخی از این موارد را از دید عموم مخفی نمود.

با نیکاهاست، دامنه دلخواه خود را بررسی و خرید کنید !

صاحب دامنه کیست ؟

با سیستم هوییز نیکاهاست

» اطلاعات صاحب دامنه یا Whois چیست؟

با انجام هوییز از دامنه مورد نظر، می‌توان از قابلیت ثبت دامنه مطلع شد و یا در صورتی که دامنه قبلاً ثبت شده باشد، نام شرکت ثبت کننده آن دامنه، محل میزبانی آن سایت، اطلاعات صاحب آن دامنه مانند نام و نام خانوادگی، ایمیل، آدرس و شماره تلفن و دیگر اطلاعات هویتی قابل دسترس خواهند بود. البته بعد از اجرای قانون GDPR (قانون حافظت از داده‌های عمومی) و برای حفظ حریم خصوصی کاربران، میتوان برخی از این موارد را از دید عموم مخفی نمود. اما دانستن این اطلاعات چه فوایدی دارد؟! با این اطلاعات، در مواردی که نیاز به ارتباط با مدیر سایت و یا صاحب دامنه خواهید داشت و یا بخواهید مالکیت دامنه را خریداری کنید، می‌توانید به اطلاعات آن شخص دست پیدا کنید.

اطلاعات دامنه مورد نظر شما

ثبت و تمدید دامنه در نیکاهاست به عنوان نماینده رسمی رجیسترار معتبر بین‌المللی و داخلی

سوالات متداول دامنه

شناسه ایرنیک چیست؟

برای ثبت دامنه های ایرانی ir باید شناسه ایرنیک داشته باشید و اگر ندارید باید برای خود بسازید. به لینک “ساخت شناسه نیک توسط نیکاهاست” بروید و پس از تکمیل این فرم، یک شناسه به شما اختصاص داده می شود که به آن شناسه ایرنیک گفته میشود و میتوانید دامنه های ir ثبت نمایید. البته اگر قبلا در سایت ایرنیک ثبت نام نموده و شناسه دارید، نیاز به ساخت مجدد شناسه نیست.

چگونه دامنه ir خودمان را به شخص دیگری منتقل کنیم؟

برای انتقال دامنه ملی ir به شناسه ایرنیک شخض دیگر مثل فروش دامنه ir ثبت شده خودمان به شخص دیگر و یا خرید دامنه ir ثبت شده از شخص دیگر، باید از انتقال دامنه استفاده نمایید. پس از اینکه درخواست انتقال را صادر نمودید، باید انتقال در سایت ایرنیک یا در ایمیلی که از طرف ایرنیک برای صاحب فعلی دامنه ارسال شده، تائید شود. سپس منتظر ایمیل ایرنیک باشید و مدارک لازم را برای ایرنیک ارسال نمایید و مجدداً منتظر بمانید تا انتقال توسط ایرنیک کامل و تایید شود. البته مدارک باید توسط شخص صاحب امتیاز دامنه برای ایرنیک ارسال شود. اگر مراحل را به درستی انجام دهید، انتقال حدود 1 یا 2 روز کاری طول خواهد کشید.

نیم سرور یا DNSهای پیش فرض نیکاهاست چیست؟

وقتی شما دامنه ای در نیکاهاست ثبت می کنید به صورت پیش فرض نیم سرور های ns1.nikahost.com و ns2.nikahost.com روی دامنه شما تنظیم می شود. از این DNS ها در مواقعی که فقط هاست از نیکاهاست خریداری میکنید میتوانید برای تنظیم دامنه خود بر روی هاست نیکاهاست استفاده نمایید.

چگونه می توانم DNSهای تنظیم شده بر روی دامنه های مختلف را مشاهده کنم؟

شما می‌توانید با whois گرفتن در سایت whois.nikahost.com یا سایت های دیگر whois ، نیم سرور های تنظیم شده روی دامنه مورد نظر را مشاهده نمایید و  همچنین با این کار می‌توانید تاریخ ثبت دامنه و انقضای دامنه را نیز مشاهده نمایید.

ثبت تغییرات DNS دامنه چقدر زمان خواهد برد؟

ثبت تغییرات DNS از 1 تا 72 ساعت طول می کشد. این مدت زمان بستگی به سرویس دهنده اینترنت شما خواهد داشت. بعضی سرویس دهنده ها dns ها را سریعتر به روز می کنند و بعضی ها با وقفه طولانی زیادتری انجام میدهند. اگر پس از تغییر DNS های دامنه سایت شما باز نشده و یا هنوز همان هاست قبلی باز میگردد و یا به هر شکل dns های جدید هنوز اعمال نگردیده اند، باید منتظر بمانید تا تغییرات انجام شود. اگر پس از این مدت باز هم مشکل شما برطرف نگردید، با پشتیباتی نیکاهاست ارتباط بگیرید.

من دامنه خودم را قبلا در جای دیگری ثبت کرده ام، آیا می توانم از هاست نیکاهاست استفاده کنم؟

بله، می توانید دامنه را در جای دیگری ثبت کنید و برای دامنه خود از سرویس ها و خدمات هاستینگ نیکاهاست استفاده کنید و این روش هیچ مشکلی نخواهد داشت.

همیشه آنلاین و با شما هستیم

هفت روز هفته‌ و ۲۴ ساعت شبانه‌روز پاسخگوی شما

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به نیکاهاست می باشد. © 1390 - 1401