دامنه

دامنه، دامین یا Domain نامی اختصاصی بوده که مشخص‌کننده هویت وب‌سایت می‌باشد. اگر به فکر تحول تجارت خود هستید، هم‌اکنون دامنه مورد نظر خود را در نیکاهاست جستجو نموده و در صورت آزاد بودن، آن را ثبت نمایید.
شروع ثبت دامنه از 25 هزار تومان سالانه

آماده‌اید تا استارت‌آپ خود را راه‌اندازی کنید؟!

با ثبت دامنه، همه چیز را شروع کنید !

خرید و ثبت دامنه نیکاهاست

تا دیر نشده دامنه ی خودت رو بخر !

نیکاهاست ، بهترین تعرفه ثبت دامنه

آیا میدونید که نیکا‌هاست با کوله باری از تجربه و تخصص آماده هست تا در تمام مسیر ثبت دامنه اختصاصی شما با مالکیت کامل، همراهتون باشه؟!

» قوانین ثبت دامنه‌های بین‌المللی و ملی چیست؟

دامنه‌های بین‌المللی که در ریجسترارهای معتبر دنیا ثبت می‌شوند، دارای قوانین و محدودیت‌هایی برای تایید دامنه انتخابی هستند و در زمان ثبت باید تمامی این قوانین رعایت گردد. دامنه‌های ملی که با پسوند ir شناخته می‌شوند و توسط مرکز ثبت ایرنیک (nic.ir) به ثبت می‌رسند نیز برای تایید ثبت دامنه انتخابی دارای قوانین و محدودیت‌هایی است که سفارش‌دهنده باید رعایت نماید.

چرا دامنه خود را در نیکاهاست ثبت کنیم؟!

بررسی و انتخاب کنید، آنلاین خرید کنید، آنی تحویل بگیرید و یا برای مشاوره با ما تماس بگیرید

» تضمین مالکیت ۱۰۰درصدی برای صاحب دامنه

» امکان مدیریت آنلاین دامنه از پرتال کاربری

» امکان قفل کردن انتقال دامنه برای امنیت بیشتر

» ثبت آنلاین، پرداخت بانکی و تحویل آنی دامنه

» امکان فوروارد و تغییر نیم سرور های دامنه

» امکان پنهان کردن هوییز دامنه برای امنیت بیشتر

ثبت و تمدید دامنه در نیکاهاست به عنوان نماینده رسمی رجیسترار معتبر بین‌المللی و داخلی

سوالات متداول دامنه

شناسه ایرنیک چیست؟

برای ثبت دامنه های ایرانی ir باید شناسه ایرنیک داشته باشید و اگر ندارید باید برای خود بسازید. به لینک “ساخت شناسه نیک توسط نیکاهاست” بروید و پس از تکمیل این فرم، یک شناسه به شما اختصاص داده می شود که به آن شناسه ایرنیک گفته میشود و میتوانید دامنه های ir ثبت نمایید. البته اگر قبلا در سایت ایرنیک ثبت نام نموده و شناسه دارید، نیاز به ساخت مجدد شناسه نیست.

چگونه دامنه ir خودمان را به شخص دیگری منتقل کنیم؟

برای انتقال دامنه ملی ir به شناسه ایرنیک شخض دیگر مثل فروش دامنه ir ثبت شده خودمان به شخص دیگر و یا خرید دامنه ir ثبت شده از شخص دیگر، باید از انتقال دامنه استفاده نمایید. پس از اینکه درخواست انتقال را صادر نمودید، باید انتقال در سایت ایرنیک یا در ایمیلی که از طرف ایرنیک برای صاحب فعلی دامنه ارسال شده، تائید شود. سپس منتظر ایمیل ایرنیک باشید و مدارک لازم را برای ایرنیک ارسال نمایید و مجدداً منتظر بمانید تا انتقال توسط ایرنیک کامل و تایید شود. البته مدارک باید توسط شخص صاحب امتیاز دامنه برای ایرنیک ارسال شود. اگر مراحل را به درستی انجام دهید، انتقال حدود 1 یا 2 روز کاری طول خواهد کشید.

نیم سرور یا DNSهای پیش فرض نیکاهاست چیست؟

وقتی شما دامنه ای در نیکاهاست ثبت می کنید به صورت پیش فرض نیم سرور های ns1.nikahost.com و ns2.nikahost.com روی دامنه شما تنظیم می شود. از این DNS ها در مواقعی که فقط هاست از نیکاهاست خریداری میکنید میتوانید برای تنظیم دامنه خود بر روی هاست نیکاهاست استفاده نمایید.

چگونه می توانم DNSهای تنظیم شده بر روی دامنه های مختلف را مشاهده کنم؟

شما می‌توانید با whois گرفتن در سایت whois.nikahost.com یا سایت های دیگر whois ، نیم سرور های تنظیم شده روی دامنه مورد نظر را مشاهده نمایید و  همچنین با این کار می‌توانید تاریخ ثبت دامنه و انقضای دامنه را نیز مشاهده نمایید.

ثبت تغییرات DNS دامنه چقدر زمان خواهد برد؟

ثبت تغییرات DNS از 1 تا 72 ساعت طول می کشد. این مدت زمان بستگی به سرویس دهنده اینترنت شما خواهد داشت. بعضی سرویس دهنده ها dns ها را سریعتر به روز می کنند و بعضی ها با وقفه طولانی زیادتری انجام میدهند. اگر پس از تغییر DNS های دامنه سایت شما باز نشده و یا هنوز همان هاست قبلی باز میگردد و یا به هر شکل dns های جدید هنوز اعمال نگردیده اند، باید منتظر بمانید تا تغییرات انجام شود. اگر پس از این مدت باز هم مشکل شما برطرف نگردید، با پشتیباتی نیکاهاست ارتباط بگیرید.

من دامنه خودم را قبلا در جای دیگری ثبت کرده ام، آیا می توانم از هاست نیکاهاست استفاده کنم؟

بله، می توانید دامنه را در جای دیگری ثبت کنید و برای دامنه خود از سرویس ها و خدمات هاستینگ نیکاهاست استفاده کنید و این روش هیچ مشکلی نخواهد داشت.

همیشه آنلاین و با شما هستیم

هفت روز هفته‌ و ۲۴ ساعت شبانه‌روز پاسخگوی شما

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به نیکاهاست می باشد. © 1390 - 1403